گروه دانش بنیان رابین هوشمند سیستم با همکاری ، اساتید و پژوهشگران دانشگاه، مشاورین، متخصصین تراز اول کشور در حوزه های لجستیک و فناوری اطلاعات و همچنين خبرگان و متخصصین داده کاوی و الگوریتم های فرا ابتکاری و فوق پیشرفته فعالیت رسمی خود را بعد از تحقیقات گسترده 5 ساله در زمینه حمل و نقل و لجستیک در داخل و خارج از کشور از سال 1393 آغاز نمود.

این گروه مفتخر است که هسته ی اصلی سیستم های مدیریت حمل و نقل و سیستم های عملیات کار را بصورت علم دانش بنیان توسط الگوریتم های فوق پیشرفته ، هوش مصنوعی و حل مسئله مهم Vehicle Routing Problem در تمامی ابعاد به مرحله ی خود کفایی برساند. و بر این اساس می توانیم خود را به عنوان پنجمین کشوری که توانسته است به این علم و فناوری های این صنعت بصورت کامل دست پیدا کند معرفی کنیم .

در دنياي امروزي از اين نوع سيستم ها براي پيشبرد هر چه بيشتر عمليات کار استفاده مي شود و به عنوان يک بخش اصلي از زنجيره تامين در سازمان قرار مي گيرد که استراتژي هاي متعددي را با کمک آن مي شود در بخش حمل و نقل پايه ريزي و مديريت کرد.

توزیع و حمل و نقل از دیر باز جزو فرآیندهای استراتژیک محسوب می شود که پارامترهای متعددی را برای اجرایی کردن می بایست در نظر گرفت مانند (امنیت ، زمان به موقع ، ریسک عملیات ، تامین هر شعبه ، مسیرهای حرکت ، تعیین گذرگاه ، مدیریت شیفت و...) که باید در بهترین شرایط تمامی موارد ذکر شده مورد بهره برداری قرار گیرد.